Fjalë dhe bëma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fabula e filmit: Në bilardon e të “Bardhit” Tani dhe Beni në lojë e sipër zihen për “Bardhin” kapon e tyre. Luli, një djalë i vogël i cili ka parë gjithë skenën shkon të njoftojë policinë. Ndërkohë “Bardhi” vjen, i urdhëron ta rregullojnë vendin dhe ikën. Tani dhe Beni dëgjojnë në largësi sirenat e policisë dhe fillojnë të luajnë bilardo për të mos rënë në sy.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Amos Zaharia
  • Aktorët: Elidon Alika, Arbër Gorezi, Marsiaz Lika, Rogert Zeqo, Bashkim Rodoni
  • Prodhuar nga: Akademia e Filmit & Multimedias Marubi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok