Fjalor udhëzues për misterin e dosjeve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fjalor udhëzues për misterin e dosjeve është roman i shkrimtarit shqiptar Bashkim Shehu, i botuar më 2015 dhe i shpërblyer me Çmimin Kombëtar për roman më 2016.[1] I strukturuar sipas formës së shkrimit të fjalorit, ai është cilësuar si roman mbi të kaluarën dhe ndikimet e sistemit diktatorial në Shqipëri.[2]

Burimet[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ “Fjalori i dosjeve” të Bashkim Shehut, vepra më e mirë letrare. Panorama. 14 dhjetor 2016. Marrë më 23 September 2017. 
  2. ^ Zeneli, Antigona. "“Fact and fiction”, “Fjalori udhëzues për misterin e dosjeve”". Gazeta "Epoka e Re". Marrë më 23 September 2017.