Flamuri i Guianës Franceze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Guianës Franceze
Flamuri i Lëvizjes për Pavarsi të Guianës Franceze

Flamuri i Guianës Franceze, një regjion i Francës i cili gjindet në veri të Amerikës Jugore, është një fushë e bardhë në të cilën është e vendosur një logo që tregon një yll në një copë të kaltër, mbi një figurë portokalli në një varkë të verdhë në copë të gjelbër, mbi dy vija të lakuara të portokallta. Mbi logon shkruhet GUYANE, dhe LA RÉGION poshtë saj.

Lëvizja për Pavarsi të Guianës Franceze përdor flamurin e saj kombëtar.


Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]