Flamuri i Ishujve të Virgjër të Shteteve të Bashkuara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri

Flamuri i Ishujve të Virgjër të Shteteve të Bashkuara u adoptua më 1922. Ai përbëhet nga një version i thjeshtësuar i Stemës së Madhe të Shteteve të Bashkuara mes shkronjave V dhe I, që në anglisht janë inicialet e Virgin Islands, pra Ishujt e Virgjër.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]