Flamuri i Kilit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Kilit

Flamuri kombëtar i Kilit, i njohur me emrin La estrella solitaria,[1] përbëhet nga dy vija të barabarta horizontale me ngjyrë të bardhë (sipër) dhe të kuqe, si dhe nga një katror i kaltër i gjtësisë së njëjtë me vijën e bardhë në të majtë të saj, e cili mban një yll në mes. Flamuri u adoptua më 18 tetor, 1817.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Claudio Navarro; Verónica Guajardo. "Símbolos: La Bandera" (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali më 17 tetor 2008. Marrë më 2008-06-08.