Flamuri i Komunës së Çegranit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FIAV 111000.svg Flamuri i Komunës së Çegranit
përmasat 1:2

Flamuri i Komunës së Çegranit ka formë drejtkëndore me ngjyrë të kuqe dhe të zezë,në anën e majtë gjindet rethi me ngjyrë të bardhë dhe të gjelbërt. Miratuar me datë:18 dhjetorë 1996

Flamuri kuq e zi i ndarë në dy pjesë të barabarta,në anën e majtë të flamurit gjindet një reth i ndarë në dy pjesë të barabarta,njëra pjesë me ngjyrë të bardhë dhe pjesa tjetër me ngjyrë të gjelbërt.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Çegrani – Mbledhja e fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  1. ^ [1] Flamuri i Komunës së Çegranit