Jump to content

Flamuri i Surinamit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Surinamit

Flamuri i Surinamit formohet nga pesë vija horizontale me ngjyrë të gjelbër (sipër, gjerësi e dyfishtë), të bardhë, të kuqe (gjerësi e katërfishtë), të bardhë, dhe të gjelbër (gjerësi e dyfishtë). Në vijën e kuqe ndodhet një yll i verdhë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]