Flessinga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Flessinga (kthjellim).


Flessinga
Vlissingen
—  komuna  —
stema_figuraVlissingen vlag.svg
Pamje nga Flessinga

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Vlissingen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°27′00″V 3°35′00″L / 51.45°V 3.58333°L / 51.45; 3.58333 (Flessinga)Koordinatat: 51°27′00″V 3°35′00″L / 51.45°V 3.58333°L / 51.45; 3.58333 (Flessinga)
Sipërfaqja 344,98 km2
Popullsia 44.580 banorë 2011
Dendësia 129,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0118
Kodi Postar 4380-4389
Kodi statistikor 0718
Vendndodhja
Vlissingen is located in Hollandë
Vlissingen
Vlissingen
Flessinga – harta_foto
www.vlissingen.nl

Flessinga është një qytet dhe komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 344.98 km² dhe popullsi 44580 banorë[1]. Vlissingen është kryeqendra e komunës.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda