Flix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flix
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Flix.svg
Vendndodhja
Flix is located in Spanjë
Flix
Flix

Koordinatat: 41°13′45″V 0°32′30″L / 41.22917°V 0.54167°L / 41.22917; 0.54167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Marc Mur Bagés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 116.9 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 4061 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Flixanco, flixanca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 45″ Veri

0° 32′ 30″ Lindje


Flix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Flix ka 4061 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 116.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Flix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale