Fojnica

Coordinates: 43°58′N 17°54′E / 43.967°N 17.900°E / 43.967; 17.900
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fojnica

Fojnica është vendbanim dhe qendër e komunës me të njejtin emër, në Bosnje dhe Hercegovinë. Administrativisht i takon kantonit të mesëm boshnjak, i njohur si Kantoni Bosnja Qendrore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

43°58′N 17°54′E / 43.967°N 17.900°E / 43.967; 17.900