Fojnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fojnica

Fojnica është vendbanim dhe qendër e komunës me të njejtin emër, në Bosnje dhe Hercegovinë. Administrativisht i takon kantonit të mesëm boshnjak, i njohur si Kantoni Bosnja Qendrore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 43°58′V 17°54′L / 43.967°V 17.900°L / 43.967; 17.900