Forcat e Van der Valsit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Forcat,qe veprojn ndermjet molekulave i quajm forcat e Van de Valsit ,dhe kan dipol te perhershem Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.