Fortanete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortanete
Komunë
noform
Vendndodhja
Fortanete is located in Spanjë
Fortanete
Fortanete

Koordinatat: 40°30′21″V 0°31′15″P / 40.50583°V 0.52083°P / 40.50583; -0.52083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Maestrazgo
Kryetari i Bashkisë José Luis Monserrate Gil (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 168.21 km2
Lartësia 1353 m (m.n.d.)
Popullsia 240 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1169
Vendasit Fortanetino, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44143
Prefiksi 978
Koordinatat 40° 30′ 21″ Veri

0° 31′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fortanete.net


Fortanete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maestrazgo, të provincës Teruel, në Aragon. Fortanete ka 240 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 168.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]