Fortifikim i antikitetit të vonë "Gjyteti"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikim i Antikitetit të Vonë Gjyteti
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Radac, Pejë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3240

Fortifikim i Antikitetit të Vonë Gjyteti është një monument i trashëgimisë kulturore në Radac, Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]