Fraga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fraga
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Fraga.svg
Vendndodhja
Fraga is located in Spanjë
Fraga
Fraga

Koordinatat: 41°31′12″V 0°21′0″L / 41.52000°V 0.35000°L / 41.52000; 0.35000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Huesca
Qarku Bajo Cinca
Kryetari i Bashkisë José Luis Moret Ramírez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 437.64 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 14926 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fragatino, -na Fraguense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22520
Koordinatat 41° 31′ 12″ Veri

0° 21′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.fraga.org


Fraga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Cinca, të provincës Huesca, në Aragon. Fraga ka 14926 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 437.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]