François Mitterrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
François Mitterrand (1984)

François Mitterrand, i lindur 26 tetor 1916 në Jarnac (Charente) dhe vdiq 8 janar 1996Paris, një burrë shteti francez, ish kryetar i Republikës së Francës.

 Commons: François Mitterrand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale