Francazal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Francazal ( shqiptimi frëngjisht: [fʁɑ̃kazal] ; Ocitanisht: Hranccasau ; Shqip: Frankasau ) është një komunëdepartamentin Haute-GaronneFrancën jugperëndimore. Me një sipërfaqe prej 5.46 km katrorë dhe popullsi prej 30 banorësh në vitin 2020.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
19629—    
196816+77.8%
19755−68.8%
198210+100.0%
199019+90.0%
199916−15.8%
200822+37.5%