Frank Sinatra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Francis Albert "Frank" Sinatra

Frank Sinatra2, Pal Joey.jpg

Emri: Francis Albert
Mbiemri: Sinatra
Lindi më: 12 dhjetor, 1915
Vendlindja: Hoboken, New Yersey,SHBA
Vdiq më: 14 maj 1998 (82 vjeqar)
Vdiq në: Los Angeles,Kalifornia
Profesioni: këngëtar,aktor
Frank Sinatra, 1947

Francis Albert "Frank" Sinatra u lind më 12 dhjetor 1915 në Hoboken, New Jersey, SHBA dhe vdiq më 14 maj 1998 në Los Angeles, Kalifornia, SHBA. Sinatra ishte një këngëtar dhe aktor i njohur amerikan.