Freginals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Freginals
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Freginals is located in Spanjë
Freginals
Freginals

Koordinatat: 40°40′23″V 0°31′17″L / 40.67306°V 0.52139°L / 40.67306; 0.52139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.15 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 3955 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Planer, planera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43138
Koordinatat 40° 40′ 23″ Veri

0° 31′ 17″ Lindje


Freginals është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Freginals ka 3955 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]