Friedhelm Funkel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Friedhelm Funkel (2012)
Skeda:99-funkel.jpg
Friedhelm Funkel

Friedhelm Funkel (10 dhjetor 1953) ish-futbollist dhe trener gjerman.

Që nga viti 2009 është trener i skuadrës gjermane Hertha BSC Berlin.