Frigiliana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frigiliana
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Frigiliana is located in Spanjë
Frigiliana
Frigiliana

Koordinatat: 36°47′V 3°54′P / 36.783°V 3.900°P / 36.783; -3.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía - Costa del Sol
Kryetari i Bashkisë Javier López Ruiz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 3071 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Frigilianenses, Aguanosos
Zona Kohore UTC+1


Frigiliana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía - Costa del Sol, të provincës Málaga, në Andalusia. Frigiliana ka 3071 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]