Fshehja e Billit të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fshehja e Billit të Zi është një film i shkurtër (19') i prodhuar në vitin 2008 [1]

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një i panjohur kërkon punë në një fermë kuajsh dhe pronari e ndihmon. Ata bëhen shpejt miq por gjërat ndryshojnë menjëherë, sapo marrin vesh se policia po kërkon grabitësin e një treni që është fshehur në fshat. Dyshimet për njëri-tjetrin fillojnë, askujt nuk mund t’i zihet besë.

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit