Fuencaliente, Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuencaliente, Ciudad Real
Komunë
noform
Panoramic view of Fuencaliente town
Vendndodhja
Fuencaliente, Ciudad Real is located in Spanjë
Fuencaliente, Ciudad Real
Fuencaliente, Ciudad Real

Koordinatat: 38°24′19″V 4°18′19″P / 38.40528°V 4.30528°P / 38.40528; -4.30528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Fuencaliente-Sierra Madrona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 269.85 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 1111 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cucón/Cucona
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13130
Koordinatat 38° 24′ 19″ Veri

4° 18′ 19″ Perëndim


Fuencaliente, Ciudad Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuencaliente-Sierra Madrona, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Fuencaliente, Ciudad Real ka 1111 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 269.85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]