Fuendetodos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuendetodos
Komunë
noform
Vendndodhja
Fuendetodos is located in Spanjë
Fuendetodos
Fuendetodos

Koordinatat: 41°20′36″V 0°51′31″P / 41.34333°V 0.85861°P / 41.34333; -0.85861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Campo de Belchite
Kryetari i Bashkisë Joaquín Gimeno Salueña
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.2 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 169 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fuendetodinos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 20′ 36″ Veri

0° 51′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fuendetodos.org


Fuendetodos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Belchite, të provincës Zaragoza, në Aragon. Fuendetodos ka 169 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]