Fuenferrada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuenferrada
Komunë
Vendndodhja
Fuenferrada is located in Spanjë
Fuenferrada
Fuenferrada

Koordinatat: 40°52′9.7″V 1°0′40.21″P / 40.869361°V 1.0111694°P / 40.869361; -1.0111694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Cuencas Mineras
Kryetari i Bashkisë María Ortega Lacasa
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.22 km2
Lartësia 1128 m (m.n.d.)
Popullsia 41 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit fonferrino, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44741
Prefiksi (+34) 978 752...
Koordinatat 40° 52′ 9.7″ Veri

1° 0′ 40.21″ Perëndim


Fuenferrada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuencas Mineras, të provincës Teruel, në Aragon. Fuenferrada ka 41 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]