Fuenlabrada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuenlabrada
Komunë
Stema_figuraFlag of Fuenlabrada.svg
Vendndodhja
Fuenlabrada is located in Spanjë
Fuenlabrada
Fuenlabrada

Koordinatat: 40°17′0″V 3°48′0″P / 40.28333°V 3.80000°P / 40.28333; -3.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Manuel Robles Delgado
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.41 km2
Lartësia 664 m (m.n.d.)
Popullsia 197836 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28940-28947
Koordinatat 40° 17′ 0″ Veri

3° 48′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.ayto-fuenlabrada.es


Fuenlabrada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. Fuenlabrada ka 197836 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]