Fuente Álamo de Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuente Álamo de Murcia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fuente Álamo de Murcia is located in Spanjë
Fuente Álamo de Murcia
Fuente Álamo de Murcia

Koordinatat: 37°43′V 1°8′P / 37.717°V 1.133°P / 37.717; -1.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Campo de Cartagena
Kryetari i Bashkisë María Antonia Conesa Legaz (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 273 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 14876 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15th century, from 1700 Villazgo
Vendasit Fuentealameros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30320
Faqja Zyrtare www.fuentealamo.es


Fuente Álamo de Murcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Cartagena, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Fuente Álamo de Murcia ka 14876 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 273 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]