Fuente Vaqueros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuente Vaqueros
Komunë
Stema_figuraBandera de Fuente Vaqueros (Granada).svg
Vendndodhja
Fuente Vaqueros is located in Spanjë
Fuente Vaqueros
Fuente Vaqueros

Koordinatat: 37°13′0″V 3°46′59″P / 37.21667°V 3.78306°P / 37.21667; -3.78306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Vega de Granada
Kryetari i Bashkisë Francisco José Martín Suárez (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.01 km2
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Popullsia 4327 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fuenterino, -na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18340
Koordinatat 37° 13′ 0″ Veri

3° 46′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.fuente-vaqueros.com


Fuente Vaqueros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Fuente Vaqueros ka 4327 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]