Fuheis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuheis
arabisht : الفحيص
Qytezë
noform
Vendndodhja
Fuheis is located in Jordania
Fuheis
Fuheis
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°1′V 35°46′L / 32.017°V 35.767°L / 32.017; 35.767

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Balqa
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Fuheis (arabisht: الفحيص) është një qytet në governoratin BalqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Fuheis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale