Fukusaburo Harada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fukusaburo Harada
Të dhënat personale
Emri i plotëFukusaburo Harada
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Osaka SC
Ekipi kombëtar
1923Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Fukusaburo Harada ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1923 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]