Fushë-Vërria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fushë-Vërria
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës

Fushë-Vërria është një fshat në afërsi të Gjirokastrës.

Hitoria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fushë-Vërria dhe Fushë-Bardha kanë qënë historikisht pjesë e administrative e Zhulatit.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]