Fusha e Korçës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fusha e Korçës është ultësira më e madhe në juglindje të Shqipërisë.

Në anën e saj jugore, gjendet e Tuma e Kamenicës.[1] dhe Kalaja e Bellovodës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).