Gërmadhat e objektit fetar Buzez (Namazxhah)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e objektit fetar Buzez (Namazxhah)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Buzez, Dragash, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 926/67
Nr. i referencës 2945

Gërmadhat e objektit fetar Buzez (Namazxhah) është një monument i trashëgimisë kulturore në Buzez, Dragash, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 926/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]