Gülşen Bayraktar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gülşen
Background information
Emri i lindjesGülşen Bayraktar
Lindi29 maj 1976
OrigjinaTurqia
Zhanretpop rock (me elementë të muzikës osmane)
këngëtare, modele
Vitet aktik1995 – sot
Websitewww.gulsenonline.com

Gülşen Bayraktar (shqiptohet Gylshen Bajraktar, e njohur si Gülşen) është një këngëtare turke.

Jeta dhe karriera [Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gülşen lindi më 29 maj 1976 në Stamboll, dhe studioi në Departamentin e Muzikës Klasike Turke të Universitetit Teknik të Stambollit.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • "Be Adam" (1995)
 • "Erkeksen" (1998)
 • "Şimdi" (2001)
 • "Of...Of..." (2004)
 • "Yurtta Aşk, Cihanda Aşk" (2006)
 • "Ama Bir Farkla" (2007)
 • "Mucize" (2007)
 • "Önsöz" (2009)
 • "Beni Durdursan mı?" (2013)
 • "Bangır Bangır" (2015)

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • "Yapamazsan Yok" (2008)
 • "Yeni Biri" (2011)
 • "Sozde Ayrilik" (2011)
 • "Iltimas feat. Murat Boz" (2014)
 • "Emrin Olur" (2015)
 • "Bangır Bangır" (2015)
 • "Dan Dan" (2015)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashmte[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]