GAZ-51

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
GAZ-51 Yuejin NJ-130
GAZ-51 ushtarak
GAZ-51 civil
GAZ-51 Lublin-51

Kamion i prodhimit sovjetik. Është përdorur në Shqipëri si mjet transporti ushtarak dhe civil deri në fillim të viteve '90. Veç këtij tipi përdoreshin edhe "klonet" kineze Yuejin NJ-130 e polake Lublin-51.


Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]