GRES Acadêmicos do Salgueiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parada e Salgueiro të vitit 1955.

Grêmio Recreativo Escola de Samba Acadêmicos do Salgueiro është një shkollë sambeRio de Zhaneiro. U themelua në 5 mars 1953 dhe ngjyra përfaqësuese ka të bardhën dhe të kuqen. Acadêmicos do Salgueiro renditet e gjashta ndër shkllat e sambës me 9 tituj kampion/

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]