GRES Estação Primeira de Mangueira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gremio Escola de Samba Recreativo Mangueira është një shkollë sambe në Rio de Zhaneiro. U themelua në 28 tetor 1928 dhe ngjyra përfaqësuese ka të gjelbërtën dhe rozën. Deri më sot Estação Primeira de Mangueira ka fituar 14 tituj të kampionatit të karnavaleve, duke u renditur e dyta pas shkollës GRES Portela.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]