Gabriel Garko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabriel Garko

Gabriel Garko (emri i vërtetë Dario Gabriele Oliviero) ka lindur më 12 korrik 1972Torino, Itali. Është një model dhe aktor italian.

Ai flet italisht, frëngjisht dhe anglisht. Para se të fillonte karrierën si aktor, ai fitoi Mister Italia. Ai ka një qen të quajtur Bacco. Praktikon body-bulding, i pëlqen të notoj, të bëj ski dhe kalërime. Është tifoz i skuadrës së Torinos, Juventus. Ka bashkëjetuar me aktoren Eva Grimaldi. Ka bërë një kalendar nudo për vitin 2002 për revistën italiane MAX.

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]