Eva Grimaldi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eva Grimaldi

Eva Grimaldi, pseudonim i Milva Perinoni është një aktore italiane e lindur në Verona, me 7 shtator 1961.

Ka bashkëjetuar me aktorin Gabriel Garko, dhe u martua me Fabrizio Ambroso me 14 janar 2006.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinema[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]