L'angelo con la pistola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

L'angelo con la pistola (sq. Engjëlli me pistolet) është një film serial italian i prodhuar në vitin 1992, me regji të Damiano Damiani dhe skenariste Carla Giulia Casalini, ndërsa historia nga Mario Cecchi Gori.

Shqipëri u transmetua nga TVSH.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tahnee Welch ... Lisa

Remo Girone ... komisari

Eva Grimaldi ... Teresa

Nicola D'Eramo ... Basek

Franco Scaccia ... Ruiz

Sergio Fiorentini ... Astarita

Antonino Iuorio ... Pascal

Jean Hebert ... Ekzekutivi

Stefano Molinari

Mario Donatone ... Velasco