Un bacio nel buio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Un bacio nel buio (sq. Puthje në errësirë) është një film italian i vitit 1999, i xhiruar në Romë.

Ka si regjisor Roberto Rocco dhe skenarist Silvana Giacobini dhe Luigi Spagnol.

Shqipëri u transmetua nga Top Channel në shtator 2006.

Aktorët :[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Patricia Millardet ... Alessandra

Tony Musante

Massimo Ranieri

Daniel McVicar ... Paolo

Florinda Bolkan ... Aldina

Ben Gazzara

Eva Grimaldi

Lorenza Indovina

Pino Ammendola

Gabriele Bocciarelli

Juliette Junot

Claudio Vanni

Carmen Giardina