Gabriele Muccino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabriele Muccino
Gabriele Muccino.jpeg
Gabriele Muccino
Informacione personale
Ditëlindja 20 maj 1967
Vendlindja Italia Italia Roma
Kombësia Italian


Gabriele Muccino është një regjisor dhe skenarist italian e lindur më 20 maj 1967Romë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Regjisor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skenarist[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Ecco fatto (1998)
  • Come te nessuno mai (1999)
  • L'ultimo bacio (2001)
  • Ricordati di me (2003)
  • The Last Kiss (2006)
  • Baciami ancora (2010)
  • L'estate addosso (2016)
  • A casa tutti bene (2018)
  • Gli anni più belli (2020)

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]