Gajush

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gajushi
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Lezhës
Rrethi: Rrethi i Lezhës
Komuna: Komuna Shënkoll
Targat e automjeteve: LE
Përdorimi i stampës

Gajushi është një fshatkomunën Shënkollrrethin e LezhësShqipërisë.Gajushi shtrihet ne fushen e bregut te Matit. Ne veri kufizohet nga fshati Spiten,ne jug kufizohet nga lumi Mat,ne lindje nga fshati Zejmen dhe ne perendim nga fshati Shenkoll.