Garafía

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garafía
Komunë
Stema_figuraBandera de Garafía.png
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku  La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103[1] km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 1804[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Garafía është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Garafía ka 1804[3] banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103[4] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 27 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2009". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 27 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2009". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 27 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS". Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 27 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°49′V 17°55′P / 28.817°V 17.917°P / 28.817; -17.917