Garcia, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garcia, Tarragona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Garcia, Tarragona is located in Spanjë
Garcia, Tarragona
Garcia, Tarragona

Koordinatat: 41°8′19″V 0°39′5″L / 41.13861°V 0.65139°L / 41.13861; 0.65139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.4 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 594 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Garcià, garciana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43749
Koordinatat 41° 8′ 19″ Veri

0° 39′ 5″ Lindje


Garcia, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Garcia, Tarragona ka 594 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]