Garcibuey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garcibuey
Komunë
noform
Vendndodhja
Garcibuey is located in Spanjë
Garcibuey
Garcibuey

Koordinatat: 40°31′V 5°59′P / 40.517°V 5.983°P / 40.517; -5.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Sierra de Francia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Lartësia 691 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit garcibueño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37658
Prefiksi 923


Garcibuey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Francia, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Garcibuey ka 218 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]