Garde, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garde, Spain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Garde, Spain is located in Spanjë
Garde, Spain
Garde, Spain

Koordinatat: 42°47′V 0°55′P / 42.783°V 0.917°P / 42.783; -0.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Valle de Roncal
Kryetari i Bashkisë Marcos Ureña
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.4 km2
Lartësia 737 m (m.n.d.)
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gardar
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31414
Prefiksi 948


Garde, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Roncal, të provincës Navarre, në Navarre. Garde, Spain ka 176 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]