Gargantilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gargantilla
Komunë
Vendndodhja
Gargantilla is located in Spanjë
Gargantilla
Gargantilla

Koordinatat: 40°14′54″V 5°55′13″P / 40.24833°V 5.92028°P / 40.24833; -5.92028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valle del Ambroz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.87 km2
Popullsia 426 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 14′ 54″ Veri

5° 55′ 13″ Perëndim


Gargantilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Ambroz, të provincës Cáceres, në Extremadura. Gargantilla ka 426 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]