Gary Coleman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gary Coleman
Gary Coleman cropped.jpg
Coleman, 2007
Informacione personale
Vendlindja Zion, Illinois, SHBA
Vendvdekja Provo, Utah, SHBA
Bashkëshort(ja) Shannon Price
(2007–2008)
Kombësia Amerikan

Gary Coleman lindi më 8 shkurt, 1968Zion, Illinois si Gary Wayne Coleman dhe vdiq më 28 maj, 2010Provo, Utah. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gary Coleman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.