Gaspé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gaspé (kthjellim).


Gaspé
—  qytet  —
Gaspé is located in Kanadaja
Gaspé
Gaspé
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Côte-de-Gaspé
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°50′00″V 64°29′00″P / 48.833333°V 64.483333°P / 48.833333; -64.483333 (Gaspé)Koordinatat: 48°50′00″V 64°29′00″P / 48.833333°V 64.483333°P / 48.833333; -64.483333 (Gaspé)
Sipërfaqja 1.121,07 km2
Popullsia 15.163 banorë 2011
Dendësia 13,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
www.ville.gaspe.qc.ca

Gaspé është një qytetLa Côte-de-Gaspé, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 1121.07 km² dhe popullsi 15163 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gaspé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek