Gazi natyror në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gazi natyror në Shqipëri

Në Shqipëri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gaz nayror është nxjerre ne Shqipëri ne Qyteti Stalin si edhe ne Divjakë duke filluar qe nga viti 1968 me 70 mcm për vit. prodhimi me i larte ka qene ne vitin 1982 me 0937 Bcm Numri i pergjitshem i puseve te shpuara është ne total 500.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://web.archive.org/web/20140715010247/http://www.narucpartnerships.org/Documents/Natural%20Gas%20in%20Albania_Chairman%20Nepravishta_Alb.pdf

http://www.energjia.al/energjia/gazi-natyror


http://www.zeriyt.com/nafta-dhe-gazi-shqiperia-e-pasur-si-kuvajti-t41101.0.html

http://www.albanien.ch/forum/newinst/viewtopic.php?f=13&t=9458